Magyarország és több tagállam az európai fuvarozói szektor erősítését célzó intézkedések elfogadására szólított fel a 2019. június 6-ai Közlekedési Tanácson
Magyarország, Lengyelország, Bulgária, Litvánia és Lettország közösen hívták fel a figyelmet a főként a nyugat-európai tagállamok érdekeit tükröző, protekcionista intézkedéseket tartalmazó I. Mobilitási Csomag-javaslat negatív hatásaira az európai fuvarozói szektorra nézve.